Emailing - email marketing  

cesta, jak z návštěvníka udělat zákazníka

Email marketing není spamování a rozesílání nevyžádané pošty lidem, kteří o to nestojí. Je to moderní a efektivní komunikační kanál jehož pomocí vyrábíte z Vašich návštěvníků svoje zákazníky. Emailing není ani to, že jednou za čas pošlete newsletter či nabídku slev.

Emailing je rozesílání e-mailů s radami či pomocí na téma, které si sám návštěvník Vašeho webu sám vyžádá a které ho zajímá. E-mailing je fungující stroj na peníze. 


Jak moderní emailing funguje

Stává se, že když na Váš web vstoupí návštěvník, tak z něj zase odejde aniž by nakoupil nebo objednal Vaše služby.

Důvody proč návštěvníci odchází, jsou obecně známé - buď zrovna teď nemá peníze na nákup, nebo něco přeruší jeho zájem nebo se mu Váš web nelíbí nebo nenašel hned to, kvůli čemu na web vstoupil. S tím se nedá nic udělat a pokud se ten návštěvník prostě sám nevrátí, je pro Vás ztracený.


Existuje ale řešení a je to velmi účinný způsob, jak tu situaci alespoň částečně omezit.


Až 30% návštěvníků Vašeho webu by Vám na sebe nechalo e-mail, pokud byste jim nabídli něco, co jim pomůže nebo je skutečně hned zaujme, protože to ukazuje řešení jejich problému. Je třeba to však nabídnout takovým způsobem, který se nepřehlédne.

Těmto návštěvníkům potom můžete pomáhat a ukazovat další řešení jejich problému, protože výzkumy ukazují, že 63% návštěvníků díky pravidelné komunikaci u Vás do roka nakoupí. Dalších 25% kontaktů z takto získané databáze nakoupí do dvou let.

Prodávejte, až když návštěvník je připraven koupit.

Představte si, že se chcete seznámit s dívkou. Líbí se Vám a chtěli byste jí nějak zaujmout, abyste s ní mohli navázat bližší vztah. Asi jí nebudete hned tahat do ložnice. Budete se jí dvořit a postupně jí dobývat, nosit jí dárky, zvát do kina, na výstavy nebo prostě někam, kde se jí to bude líbit. Pokud je slečna rozumná, nebude s Vámi chodit dokud se nepřesvědčí, že nejste jen ten, který jí chce jen využít pro svoje chvilkové potěšení.

Teprve když Vám začne věřit a bude si myslet, že jste ten pravý, spolehlivý, milý, pozorný a ujistí se, že jí neopustíte při prvním problému, začne Vám věřit. A teprve nyní je čas na to potěšení. A teprve nyní je čas na samotný prodej - až Vám bude Váš návštěvník důvěřovat bude připraven se stát Vaším zákazníkem.

Nastartování e-mailingu, které začíná vytvořením magnetu na zákazníky dále vložením formuláře na sběr kontaktů do webu a sérii napsaných e-mailů dopředu s načasovaným rozesíláním je to nejdůležitější, co můžete pro svoje zisky udělat, protože z návštěvníků vyrábí zákazníky.

Věčné odkládání, ladění webu, magnetu a e-mailů až bude vše dokonalé, nic nepřináší. Jenom přicházíte o další kontakty, kterým byste po dotažení věcí do konce mohli třeba poslat zprávu, že máte to a to a že oni jako Vaši věrní návštěvníci na to mají do tehdy a tehdy slevu. 

Nedělejte proto tu chybu, že nebudujete a neaktualizujete svoji databázi a nesbíráte do ní další a další kontakty. Zákazníky Vám potom vyfoukne ne ten, kdo má nejlevnější ceny ale ten, který k nim ještě dá přidanou hodnotu formou série rad e-mailem a buduje si tak se svým návštěvníkem vztah.


Chcete e-mailing nastartovat hned?


Služba e-mailing obsahuje konzultace, kompletní spuštění, otestování 

a pomoc v začátcích.


  • nastavení aplikace SmartEmailing, která e-maily rozesílá
  • pomoc při vytváření seznamu Vašich kontaktů
  • import Vašich současných e-mail kontaktů do databáze aplikace SmartEmaling
  • vytvoření formuláře pro sběr e-mailů do Vašeho webu
  • propojení formulářů se seznamy, kam se budou kontakty ukládat
  • vytvoření prvních 2-3 pomocných a jednoho prodejního e-mailu
  • načasování odesílání jednotlivých e-mailů
  • pomoc při tvorbě Magnetu na zákazníky
  • telefonické konzultace a pomoc při další práci s aplikací


Prostě vše, aby Vám e-mailingová kampaň začala fungovat.


Používání aplikace SmartEmailing si platíte sami podle počtu e-mailů ve Vaší databázi. Návštěvníci webu se tak stanou Vašimi zákazníky a Vy tak budete vydělávat více peněz.