Co byste měli vědět o SEO, pokud chcete více prodávat z webu

Od července 2018 začal prohlížeč Chrome označovat všechny webové stránky využívající protokol HTTP jako "nezabezpečené". Že se někteří zákazníci budou bát na takové weby vstupovat, je jasné.

Tento meta tag oznamuje robotům vyhledávačů co z Vašeho webu mají indexovat - načítat a následně zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Je ve zdrojovém kódu stránky a vypadá následovně: <meta c/>

Tím, že na stránce webu je hlavní nadpis, sdělujete návštěvníkovi a vyhledávačům o čem asi nadepsaná stránka bude pojednávat. Protože každá podstránka webu by měla být na jiné téma, tak by tomu tématu a stránce by měl odpovídat i jedinečný nadpis.

Title je nadpis stránky. Proto je důležitý. Má se za to, že pro vyhledávače je to velmi rozhodující faktor. Má proto smysl do něj napsat Vaše hlavní hledané klíčové slovo.

Meta Description je velmi často zanedbávaný, ale důležitý prvek webu. Jeho text se zobrazuje ve vyhledávačích jako popis odkazu. Na mnoha webech není vůbec vyplněný, případně je na všech podstránkách webu stejný.

PPC je zkratka z anglického výrazu Pay Per Click (platba za klik) a znamená, že platíte pouze za to, když návštěvník klikne na Váš inzerát a vstoupí tak na Vaši stránku.