Blog o SEO aneb co byste měli vědět o SEO, pokud máte web

Od července 2018 začal prohlížeč Chrome označovat všechny webové stránky využívající protokol HTTP jako "nezabezpečené". Že se někteří zákazníci budou bát na takové weby vstupovat, je jasné.

Tento meta tag oznamuje robotům vyhledávačů co z Vašeho webu mají indexovat - načítat a následně zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Je ve zdrojovém kódu stránky a vypadá následovně: <meta content="index,follow"/>

Tím, že na stránce webu je hlavní nadpis, sdělujete návštěvníkovi a vyhledávačům o čem asi nadepsaná stránka bude pojednávat. Protože každá podstránka webu by měla být na jiné téma, tak by tomu tématu a stránce by měl odpovídat i jedinečný nadpis.

Jeden z nejlepších způsobů jak si sami můžete vytvářet zpětné odkazy, je psát články o problémech, které řeší Váš produkt nebo služba. Vy sami totiž nejlépe víte, jak funguje, co přináší a v čem pomáhá Vašim zákazníkům.

Title je nadpis stránky. Proto je důležitý. Má se za to, že pro vyhledávače je to velmi rozhodující faktor. Má proto smysl do něj napsat Vaše hlavní hledané klíčové slovo.

Meta Description je velmi často zanedbávaný, ale důležitý prvek webu. Jeho text se zobrazuje ve vyhledávačích jako popis odkazu. Na mnoha webech není vůbec vyplněný, případně je na všech podstránkách webu stejný.

PPC je zkratka z anglického výrazu Pay Per Click (platba za klik) a znamená, že platíte pouze za to, když návštěvník klikne na Váš inzerát a vstoupí tak na Vaši stránku.

Hledanost klíčových slov lze jednoduše zjistit. Založte si e-mailový účet u seznam.cz. Na adrese sklik.cz se pomocí těchto údajů přihlaste. V horním modrém poli klikněte na záložku Nástoje a potom na Návrh klíčových slov. Do políčka vložte klíčové slovo v 1.pádě a v jednotném čísle. Vpravo vyberte Přesná shoda.

Zjistil jsem, že někteří lidé i když se pohybují na internetu, stále nevědí co to je zpětný odkaz a k čemu slouží.