Co byste měli vědět o SEO, pokud chcete více prodávat z webu

Reklamní slepota, někdy také označovaná jako banner blindness, je termín používaný v oblasti marketingu a psychologie. Popisuje fenomén, kdy lidé při prohlížení webových stránek často ignorují reklamní obsah. Tento jev může být způsoben úmyslným vyhýbáním se reklamám nebo nedokonalostmi lidského vnímání.

Jedno z nejčastějších témat, které se týká tvorby webových stránek jsou obrázky a jejich použití na stránkách. Většina z nás si myslí, že stačí pouze umístit obrázek na webovou stránku a tím to končí. Nicméně, pokud chcete, aby vaše stránka byla dobře optimalizována pro vyhledávače a aby byla přístupná pro uživatele se zrakovými postiženími, je...

Od července 2018 začal prohlížeč Chrome označovat všechny webové stránky využívající protokol HTTP jako "nezabezpečené". Že se někteří zákazníci budou bát na takové weby vstupovat, je jasné.

Tento meta tag oznamuje robotům vyhledávačů co z Vašeho webu mají indexovat - načítat a následně zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Je ve zdrojovém kódu stránky a vypadá následovně: <meta c/>

Tím, že na stránce webu je hlavní nadpis, sdělujete návštěvníkovi a vyhledávačům o čem asi nadepsaná stránka bude pojednávat. Protože každá podstránka webu by měla být na jiné téma, tak by tomu tématu a stránce by měl odpovídat i jedinečný nadpis.