Hledanost klíčových slov - Jak jí zjistit?

12.11.2016

Hledanost klíčových slov lze jednoduše zjistit. Založte si e-mailový účet u seznam.cz. Na adrese sklik.cz se pomocí těchto údajů přihlaste. V horním modrém poli klikněte na záložku Nástoje a potom na Návrh klíčových slov. Do políčka vložte klíčové slovo v 1.pádě a v jednotném čísle. Vpravo vyberte Přesná shoda. 

Klikněte na lupu, nebo dejte Enter. Číslo ve sloupci Hledanost je měsíční průměr. Vydělíte-li jej 30 ti, dostanete denní počet hledání Vašeho klíčového slova. Podívejte se na další navržená klíčová slova v levém sloupci a zvažte, zdali jsou pro Vás přínosná, jaká je jejich hledanost? Vysoká? Nízká? A máte je v textu stránek?

Opakujte tento postup s dalšími klíčovými slovy i v množném čísle a uvidíte, který tvar je hledanější.

Hledanost - na co cílit?

Nemá cenu cílit na příliš hledaná nebo obecná slova. Jednodušší je cílit na víceslovná a méně hledaná slova, která ale také přivedou návštěvníky.  Na tato klíčová slova je sndnější se dostat na zajímavé pozice.

Označená klíčová slova můžete vyexportovat do souboru a postupně je doplňte do textu stránek.

Pokud to slovo na webu v textu nemáte, tak vyhledávač Vaši stránku prostě nemůže nabídnout ve výsledcích hledání.Chcete upozornit na nový článek? Vložte Váš e-mail a pošleme Vám na něj každý nový článek.