Meta Description - co to je?

15.11.2016

Meta Description je velmi často zanedbávaný, ale důležitý prvek webu. Jeho text se zobrazuje ve vyhledávačích jako popis odkazu. Na mnoha webech není vůbec vyplněný, případně je na všech podstránkách webu stejný. 

Description - popis stránky

Description znamená popis obsahu stránky. Současné vyhledávače umí samy zobrazit jako popis odkazu část textu z webu a pokud vyhledávač nemůže zobrazit vhodnou část textu ze stránky, zobrazí jako popis odkazu právě tento Vámi vyplněný text.

Měl by tedy kromě popisu obsahu stránky i vybízet k návštěvě webu, protože tento text vidí návštěvník ve vyhledávači.

Tento popis musí být na každé stránce jiný - charakterizující její obsah. Každá stránka webu pojednává o něčem jiném a tak její popis bude také pokaždé jiný, ne na všech stránkách stejný.

Délka textu by měla být cca 150 - 170 znaků. Není na škodu, pokud text obsahuje i klíčové slovo, charakterizující danou stránku.

Meta Description najdete nejsnadněji tak, že do stránky kliknete pravým tlačítkem myši a dáte povel: "Zobrazit zdrojový kód."

Otevře se Vám stránka pouze s textem a html znaky. Potom na klávesnici zmáčkněte Ctrl+F a v Google Chrome Vám vpravo nahoře vyskočí malé okénko. V Mozille vlevo dole. Do něj napište Description a to slovo se v textu zdrojového kódu barevně zvýrazní.

Opravit nebo doplnit text do něj lze pouze v administraci webu, kde bývá označen jako popis stránky.

Originální description
Originální description
Description, jak ho zobrazí Google.cz
Description, jak ho zobrazí Google.cz
Description, jak ho zobrazí Seznam.cz
Description, jak ho zobrazí Seznam.cz


Můžete se inspirovat i u konkurence, která se ve vyhledávačích zobrazuje nad Vámi.